ŠTOB / Úkryt CO – Baňa (SVK)

Ide o jednú z hnedouhoľných baní na strednom Slovensku, bližšie informácie momentálne nebudeme uvádzať. 
Pod administratívnou budovou tejto bane sa nachádza malý úkryt CO pre zamestnancov podniku a zároveň veliteľské stanovište štábu CO objektu. Ide o zapustený, železobetónový monolitický, stále tlakovo odolný úkryt s triedou odolnosti IV. a kapacitou 100 ukrývaných. Úkryt bol skolaudovaný v roku 1962.

Úkryt mal jeden vchod, prístupný zo suterénu AB, s osadenými TP dverami D-2 a jedným núdzovým výlezom, na ktorom je osadený vonkajší poklop P-7,5 a vnútorný P-3. Ten je navrhnutý ako štolový s rozmermi 60/80 cm a vyústenie NV má samostatnú železobetónovú hlavicu.

Veliteľskú časť objektu tvorila operačná miestnosť a 3 kabínky telefonistov. Zvyšok úkrytu tvoril sklad materiálu CO, 2 miestnosti pre ukrývaných, WC s umyvárkou, FVK, prachová komora a spojovacia chodba.

Objekt bol napojený na vonkajšiu el. sieť, bez záložného zdroja. Voda a kanalizácia bola napojená na verejnú sieť. Núdzová zásoba vody taktiež nebola k dispozícii.

O filtráciu vzduchu sa starala 1x FVZ 300b. Pre toto zariadenie je vyprojektovaná samostatná prachová a filtroventilačná komora. Zariadenie je vybavené dvoma sacími prívodmi.

Pre mierové využitie sa objekt využíval ako sklad netechnického materiálu (archív, propagačný materiál, sklad papiera, vybavenie úkrytu).

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *