Úkryt CO – Divadelné dielne, Martin (SVK)

Ide o zapustený STOÚ s kapacitou 150 ukrývaných a triedou odolnosti 5. Úkryt je prístupný schodiskom do suterénu budovy. Má jeden vchod na ktorom sú osadené TP dvere D-2 a dva núdzové výlezy s vnútornými poklopmi P-3. Vonkajšie poklopy sú železné typu 80/60. 

Dispozičné riešenie: PP, FVK, Chodba, WC (2x toalety), 2x miestnosť pre ukrývaných. 

Osadená filtroventilačná stanica FVZ-300c/55 má 2 sacie prívody a to jeden umiestený vo vzdialenosti H 1/2 + 3m od všetkých okolitých budov,  druhý vo výhodnom priestore budovy – na fasáde vo výške 4 m nad zemou. Otvor v nasávacom mieste v teréne je chránený mriežkou proti vnikaniu hrubých nečistôt do sacieho prívodu. Sacie prívody sú v objekte prepojené s tvarovým kusom pomocou prírub aby bolo možné v krajnom prípade jeden alebo druhý sací prívod vypojiť z prevádzky a to vložením zaslepovacieho plechu medzi príruby. Na ústiach sacích prívodov sú umiestnené oceľové tlmiace hlavice typ č. 44.  

Elektrická energia je dodávaná z verejnej siete. Núdzový zdroj nebol k dispozícii. Voda je napojená na verejný vodovod bez núdzovej zásoby. Kanalizácia je vedená do mestskej kanalizačnej siete.  

Stav k 2019

2 Komentáre

  1. David Gottwald

    Mohol by som poprosit GPS? Je otvoreny? Dakujem.

    1. ochranne-stavby (Autor článku)

      Neposkytujeme GPS súradnice objektov ani informácie o prístupnosti. Ďakujem za pochopenie.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *