Úkryt CO / VS STCHS – Agrostav, Nové Zámky (SVK)

Ide o zapustený, železobetónový monolitický, stále tlakovo odolný úkryt 3. triedy odolnosti s kapacitou 150 ukrývaných. Bol určený bol pre zamestnancov daného podniku a slúžil tiež ako veliteľské stanovište stavebno-technickej skupiny CO.

Úkryt má jeden vstup (bojový) s osadenými dverami D-1,5 a jeden núdzový výlez s osadeným poklopom P-1,5. Vstup do úkrytu je možný priamo zo suterénnych priestorov budovy pod ktorou je úkryt umiestnený.

Úkryt sa skladá z nasledovných miestností: protiplynová a protitlaková predsieň, odmorovacia miestnosť, chodba, WC ženy a WC muži, umyvárka, miestnosť pre ukrývaných, sklad, FVK, dve štábne miestnosti a miestnosť NV.

O filtroventiláciu vzduchu sa starala 1x FVZ-300c/60.

Zásobovanie vodou je riešené z verejného rozvodu. Núdzová zásoba vody nebola k dispozícií.

Zásobovanie elektrickou energiou je riešené z verejnej siete. Núdzový zdroj nebol riešený.

7 Komentáre

 1. Saska

  Dobrý večer je tento ukryť aktuálny, kde sa to presne nachádza chcela by vedieť prípade ohrozenia vojnou alebo sirény pre nebezpečenstvom rádioaktívity dakujem

  1. ochranne-stavby (Autor článku)

   Úkryt je vo vlastníctve právnickej osoby, preto jeho polohu nebudeme zverejňovať. Ďakujem za pochopenie.

 2. Stefan

  A viete ze ked sa nastane vojna tak podla zakona sa to musi uvolnit pre obyvateľov ,a podla zakona by to mal aj udrziavat,a vy napisete ze nebudete zverejnovat polohu.polohu zverejnovat nemusite,dnesnej dobe sa da vsetko zistit,co nie je tazke

  1. ochranne-stavby (Autor článku)

   Vojna nie je a v legislatíve nie je žiadny zákon, ktorý by nariaďoval súkromným vlastníkom, aby k týmto úkrytom umožnili prístup. Nemáme žiaden relevantný dôvod zverejňovať polohu. Ak to nie je ťažké tak hľadajte.

  2. Ivan

   Štefan, z toho si nič nerobte a nebuďte smutný. Ja mám kryt 100 metrov od domu a viete čo? Aj keby k niečomu došlo (čo by musela byť fakt obrovská náhoda), nepôjdem doň. Prenechám miesto ktoré by som zabral dieťaťu, žene, alebo niekomu zodpovednému. Myslím že sa dokážem postarať o seba aj mimo krytu (okrem toho mám z tých krytov dosť klaustrofobické pocity – už som ich zopár preliezol) a naozaj budem radšej vonku, ako sa vnútri užierať ponorkovou nemocou. Premýšľajte o tom.
   PS: V prípade vojny budete presne vedieť, kde ktorý kryt je. Teraz je vám to naozaj na nič…. Leda že by ste si v niektorom nevedomky dali pivo, lebo je z neho urobený bar.

 3. Majiteľ krytu

  Dobrý deň všetkým komentujúcim. Rád by som dal do pozornosti skutočnosť, že na základe znaleckého posudku rozhodol OÚ Nové Zámky, odbor krízového riadenia ešte v roku 2020 o vyradení tohto CO krytu z evidencie. Takže informácia ohľadom polohy CO krytu je v tomto prípade bezpredmetná. Pekný zvyšok dňa

  1. ochranne-stavby (Autor článku)

   Dobrý deň. Ďakujeme za info. Čo bude s úkrytom? Plánuje sa úkryt prerobiť na nejaké účely.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.