DP – Strelnica, Sliač (SVK)

Tento objekt sa nachádza v lokalite zvanej „Strelnica“ pri Sliači. Či bola v danej lokalite skutočná strelnica a akého významu sa zatiaľ nepodarilo zistiť. Rovnako nie je známy ani rok vybudovania tohto objektu a jeho presný účel. Z pozorovateľne bol výhľad na pôvodnú časť letiska Tri Duby. Dnes už výhľad znemožňuje vegetácia.  

Objekt je tehlovo-betónovej konštrukcie so zosineným železobetónovým stropom, zapustený do svahu, s jedným zalomeným bočným schodiskom a veľkým priezorom, orientovaným na severozápad. Objekt je 18 m dlhý a 3 m široký. Na zadnej stene sú viditeľné pozostatky elektroinštalácie. 

2 Komentáre

 1. Miroslav

  Tento objekt slúžil určite ako cvičná strelnica vzhľadom na veľké množstvo pozostatkov streleckých asfaltových holubov v lese na svahu pod objektom. Dodnes je ich možné na mieste nájsť na povrchu, stačí prehrabať lístie.

  V tejto lokalite to nie je jediný objekt, v samotnej doline sa nachádza ešte niekoľko objektov ťažko špecikovateľného určenia.
  Na tejto lokalite https://sk.mapy.cz/s/jepaluvadu sa nachádza taktiež strelnica, čo bol iba drevený prístrešok, dnes je možné vidieť jeho pozostatky a pri hrabaní v zemi je možné nájsť množstvo nábojníc. Na náprotivnej strane doliny sa nachádza objekt, kde boli pravdepodobne terče.

  V blízkom okolí je ešte niekoľko pozostatkov ťažko špecifikovateľných objektov.

  1. ochranne-stavby (Autor článku)

   Ďakujeme za info. Ak máte nejaké foto týchto ostatných objektov, kľudne nám môžete zaslať pre predstavu.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *